Lista aktualności Lista aktualności

Szkółkarstwo - pokazy technologiczne w Nadl. Kłobuck

31 maja odbyły się pokazy i szkolenia technologiczne z zakresu szkółkarstwa na terenie Nadl. Kłobuck.

Ośrodek Techniki Leśnej w Jarocinie organizuje w 2017 roku cykl pokazów w ramach pokazów i szkoleń technologicznych dla przedstawicieli jednostek LP. Szkolenia są skierowanie do leśniczych i specjalistów oraz przedstawicieli RDLP, którzy zajmują w nadleśnictwach poszczególnymi działami gospodarki leśnej.

Do udziału w szkoleniu zaproszeni zostali przedstawiciele Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Krakowie, Krośnie, Łodzi oraz Wrocławiu, a także przedstawiciele z Nadleśnictw ww. Dyrekcji, które mają na swoich terenach szkółki leśne.

Podczas spotkania zrealizowano następujące punkty:
  1. Prezentacja „Przygotowanie nasion, siew punktowy oraz mechanizacja prac w korytach i namiotach foliowych" profesora dr hab. Józefa Walczyka.
  2. Prezentacja „Podstawy i zastosowanie technologii CDA w szkółkarstwie" właściciela firmy Micro-System Eryka Cieślaka.
  3. Multimedialna prezentacja technologii z zakresu szkółkarstwa w oparciu o maszyny OTL Jarocin.
  4. Pokaz maszyn w pracy: Głębosz trójelementowy GT, Szparownik szkółkarski BS, Rozsiewacz substratu SRS, Kultywator KUL z przystawkami do wysiewu nawozów SRN oraz do oprysku OS-W, Wyorywacz aktywny WSA, Opryskiwacz szkółkarski OS-1, Siewnik do siewu punktowe SPG, Wyłuszczarkę do nasion jodły SNS-2 – podczas, którego omówiono:

- jak agregować maszyny z ciągnikami,

- podstawowe parametry i zastosowanie maszyn,

- jak dokonać podstawowych regulacji maszyn.