Lista aktualności Lista aktualności

Wykaszarka leśna bijakowa WMB

W 2021 zaprezentowaliśmy nową maszynę po blisko dwuletnich pracach wdrożeniowych i testach!

 

Pobierz kartę katalogową

Wykaszarka dostępna w dwóch wariantach:

- z własnym układem hydraulicznym napędzany z WOM ciągnika – jako wersja podstawowa dla mniejszych ciągników ze słabszymi pompami hydraulicznymi. Może pracować z ciągnikami już od 90 KM.

- wersja napędzana z zewnętrznej hydrauliki ciągnika i przeznaczona jest dla nowocześniejszych ciągników z regulowaną wydajnością hydrauliki zewnętrznej (zalecane ok. 70l/min).

Wersja z napędem z hydrauliki zewnętrznej ciągnika umożliwia 3 warianty pracy:

1. maszyna z tyłu i jazda do przodu

2. maszyna z tyłu i jazda tyłem (można obrócić głowice robocze)

3. maszyn na przednim TUZ ciągnika i jazda do przodu (obrócone głowice)

Obserwacje i testy terenowe doprowadziły nas do wniosku, że wykaszanie najczęściej będzie odbywało się z maszyną zawieszoną z tyłu ciągnika. Jest to spowodowane ograniczoną  widocznością z kabiny ciągnika przy mocno zarośniętych uprawach.

Urządzenie składa się z dwóch głowic bijakowych i zawieszane może być na tylnym TUZ ciągników lub ewentualnie przednim. Zamontowane głowice wykaszają na szerokość 86,5 cm i wyposażone są w 14 bijaków o szerokości 8,5 cm. Obroty robocze głowicy – 2500 obr./min

Głowice zostały od podstaw zaprojektowane i przetestowane do pracy na uprawie leśnej. Pracujemy już nad wprowadzeniem jeszcze większych głowic o szerokości 98 cm i z 16 bijakami.

Nie są to gotowe głowice innych producentów niezaprojektowane do pracy w lesie.

Rozstawem głowic można sterować w trakcie pracy. Położeniem każdej z głowic można sterować oddzielnie, dostosowując do nierówności orki.  Zakres regulacji szerokości pasa bezpieczeństwa między głowicami to 24-55 cm.

Nasza wykaszarka posiada wał podporowy w głowicach, który pozwala na regulację wysokości pracy. Bijaki mogą wchodzić poniżej gruntu, niszcząc systemy korzeniowe lub pracować nad poziomem gruntu.

Zawieszenie głowic roboczych pozwala na dostosowanie się ich położenia do powierzchni gruntu w każdej płaszczyźnie oraz jest to zawieszenie „pływające” w zakresie wysokości pracy.

Głowice swobodnie pokonują przeszkody w postaci pniaków, a sadzonki w pasie mogą mieć wysokość 70 cm.

Napęd hydrauliczny w maszynie zabezpieczony jest zaworem regulującym przepływ i ograniczającym obroty głowicy.

Zalecana prędkość robocza do 3 km/h przekłada się na wydajność ok. 2 ha na zmianę roboczą – każdy z pasów wymaga tylko jednokrotnego przejazdu. Uzyskanie takiej wydajności zależy od lokalnych warunków przygotowania i stanu powierzchni.

Wersja z własnym układem hydrauliczny napędzana przez WOM dopuszcza pracę na niskich obrotach silnika, co ogranicza  koszty eksploatacyjne!

Wykaszarka WMB została przez nas odpowiednio zabezpieczona w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej.

Potwierdzenie zgłoszenia patentowego (wyświetl)

Na prośbę fanów zdecydowaliśmy się udostępnić film z prób wykaszarki. Film prezentuje różne etapy zaawansowania wdrażania nowych rozwiązań w wykaszarce. W trakcie prób testowaliśmy pompy hydrauliczne o różnym wydatku, różne obroty robocze głowic oraz ich kształt i wiele innych elementów.