Maszyny szkółkarskie Maszyny szkółkarskie

GŁĘBOSZ LEŚNY 3-ELEMENTOWY GT

Głębosz leśny trójelementowy GT przeznaczony jest do rozkruszania podeszwy podłużnej na szkółkach leśnych i powierzchniach porolnych przeznaczonych pod zalesienia.

Głębosz leśny trójelementowy GT przeznaczony jest do rozkruszania podeszwy podłużnej na szkółkach leśnych i powierzchniach porolnych przeznaczonych pod zalesienia.

Pobierz kartę z katalogu

Z uwagi na opory pracy należy go zawieszać na TUZ ciągników o minimalnej mocy 100 KM, z napędem na cztery koła, dodatkowo wyposażonych w komplet dociążników obu osi.

Atutami głębosza są: mocna i nieskomplikowana konstrukcja, łatwa i bezpieczna obsługa, dobra jakość rozkruszania podeszwy płużnej i spulchniania gleby oraz możliwość regulacji zarówno głębokości jak i szerokości pracy. Noże zabezpieczone są, przed przeciążeniem kołkami ścinanymi, a stopka spulchniająca w przypadku zużycia może zostać wymieniona.

Regulację głębokości pracy przeprowadza się poprzez odpowiednie ustawienie kół kopiujących. Natomiast zmiany szerokości pracy osiąga się poprzez zmianę położenia zewnętrznych noży, poprzez przesunięcie ich wraz z płytami mocującymi wzdłuż belki i ramy.

Konstrukcja pogłębiacza umożliwia zamontowanie dodatkowych noży, co jednakże znacznie zwiększa opór pracy. Umożliwia ona także zdemontowanie środkowego noża i pracę wyłącznie nożami skrajnymi lub odwrotnie (sporadyczne sytuacje w terenach b. trudnych).

 
DANE TECHNICZNE
 
Szerokość
2460 mm
Długość
1060 mm
Wysokość
1530 mm
Masa
550 kg
Regulowanie głębokości pracy
od 280 mm do 590 mm
Ilość elementów roboczych (noży pogłębiających)
3szt.
Rozstaw noży skrajnych
max 1640 mm
Obsługa
1 osoba
Ciągnik współpracujący (zależy od rodzaju podłoża)
min. 73kW (100KM)