Przygotowanie gleby Przygotowanie gleby

PŁUG AKTYWNY 1-TALERZOWY P1T-H

Pług P1T-H wyposażony w pogłębiacz i własną hydraulikę, służy do kompleksowej uprawy gleby przed nasadzeniami. Łączy on w sobie zalety pługa aktywnego oraz uprawy gleby pogłębiaczem. Pług 1-talerzowy z pogłębiaczem z własnym układem hydraulicznym to nowa konstrukcja na bazie istniejących wcześniej P1T,

Zmieniony układ przeniesienia napędu – własny układ hydrauliczny – napęd z wałka WOM, urządzenie do wykonywania prac uprawowych na powierzchniach leśnych, możliwość zawieszenia na 2 kat. TUZ ciągnika rolniczego, współpracuje z ciągnikiem rolniczym o mocy silnika 60 ÷ 90 kW, w układzie przeniesienia napędu zamontowane elementy zabezpieczające przed przeciążeniem.

Pobierz kartę z katalogu

Pług aktywny jednotalerzowy P1T-H,  zagregatowany z ciągnikiem rolniczym w położeniu roboczym, poruszając się po powierzchni przeznaczonej pod nasadzenia, wykonuje bruzdę powstającą w wyniku ruchu obrotowego talerza frezującego, który zagłębiając się w podłoże zdziera z niego warstwę wierzchnią i odkłada na bok. Kształt bruzdy jest nieckowaty, a jego dno poszarpane i spulchnione na głębokość ok. 4 cm. Naorany wałek posiada w swej strukturze porwaną i wymieszaną wierzchnią warstwę podłoża.

Pług ten można wykorzystywać do przygotowania powierzchni pozrębowych lub porolnych pod nasadzenia, a także przy wprowadzeniu podsadzeń pod okopem drzewostanów. Po zdemontowaniu pogłębiacza i zmianie położenia przekładni, pługiem tym można również naorywać wałki na powierzchniach okresowo podmokłych.

Podstawową zaletą talerzowych pługów aktywnych jest pozostawienie żyznej warstwy gleby w niemalże nienaruszonym stanie, a odgarnięcie jedynie wierzchniej, przesuszonej, luźnej warstwy.

Pług aktywny 1-talerzowy z pogłębiaczem pozwala więc na oszczędności w pracochłonności przygotowania powierzchni pod nasadzenia. Jednokrotny przejazd urządzeniem pozwala na:

·  wyoranie bruzdy (o wymiarach zależnych od potrzeb),

·  spulchnianie dna bruzdy pogłębiaczem na głębokość do 500 mm (grunty porolne),

-  włókowanie dna bruzdy po jego spulchnieniu.

 

Parametry techniczne

Parametry
Wartość
Szerokość
1310 mm
Wysokość
1200 mm
Długość

2950 mm + 350 mm

Masa (z obciążnikami)

ok. 850 kg + 50 kg

Masa obciążników

ok. 200 kg

Ilość talerzy roboczych

1 szt.

Regulowany kąt talerza

17°,32°,47°

Szerokość wyorywanej bruzdy

do   600 mm

Głębokość wyorywanej bruzdy

do   250, mm

Średnica talerza frezującego

970 mm

Obroty robocze talerza (przy Q = 40 l/min)

ca.36-38 min -¹

Napęd pługa

silnik hydrauliczny

napęd układu roboczego z WOM ciągnika

urządzenie z własnym układem hydraulicznym

Głębokość pogłębiania

max. 500mm

Regulacja głębokości pogłębiania

płoza (włóka)

Obsługa
1 os.

współpracuje z ciągnikiem rolniczym o mocy silnika:

60 ÷ 90 kW (ok. 80 ÷ 120 KM)

Wydajność zmianowa

max . 2,0 ha

możliwość zawieszenia na 2 kat. TUZ ciągnika rolniczego

zgodnie z PN-ISO 730-1