Przygotowanie gleby Przygotowanie gleby

Sadzarka leśna SZ

CENA 36.900 zł netto - dostępna od ręki.

- W ZESTAWIE 8 CHWYTAKÓW - BEZ ŻADNYCH DOPŁAT.

- NAJPROSTSZA W OBSŁUDZE! NIE WYMAGA UCIĄŻLIWEJ WYMIANY ZĘBATEK. PO PRZEZ PROSTĄ ZMIANĘ POŁOŻENIA CHWYTAKÓW MOŻNA SADZIĆ W NAJCZĘŚCIEJ STOSOWANYCH ODSTĘPACH.

- DO SADZENIA KONTENERÓWKI NIE TRZEBA STOSOWAĆ INNYCH CHWYTAKÓW. 

- CHWYTAKI PRODUKUJEMY SAMI Z MOCNYCH PROFILI STALOWYCH - NIE KUPUJEMY ROLNICZYCH ALUMINIOWYCH ODPOWIEDNIKÓW.

- SADZARKA POSIADA ZNAK CE.

W tym roku zwiększono możliwości w zakresie starszych sadzonek. Obecnie sadzarką SZ można sadzić sadzonki o systemie korzeniowym do 25cm i wysokości do 60cm. Ulepszono elementy wpływające na wydajność sadzenia sadzonek z bryłką.

 

 

Sadzarka leśna SZ (Forest transplanter) przeznaczona jest do wykonywania nasadzeń w sposób mechaniczny na powierzchniach odnawianych o niedużym zapniaczeniu, jednakże jej konstrukcja umożliwia sadzenie również na powierzchniach porolnych.

Wyposażenie sadzarki w krój przedni ma na celu zabezpieczenie konstrukcji sadzarki (głównie płużka) przed nadmiernymi przeciążeniami, a ukształtowanie płużka gwarantuje wykonanie poprawnej bruzdy, w którą sadzonki podawane są przy pomocy zespołu podającego złożonego z tarczy i uchwytów zaciskanych sprężynowo. Konstrukcja sadzarki sprawia, że może być ona wykorzystywana do sadzenia sadzonek drzew iglastych oraz drzew liściastych (o ograniczonej wysokości).

Z uwagi na sposób przeniesienia napędu na tarcze sadzące, sadzarki SZ nie należy eksploatować na powierzchniach o stosunkowo luźnym podłożu, np. bezpośrednio po orce głębokiej (także orka z pogłębianiem bezpośrednio przed sadzeniem może być utrudnieniem).

Zespół podający sadzonki ma możliwość montowania (lub wykorzystywania) od 1 do 6 uchwytów co przekłada się na odstęp między sadzonkami w rzędzie (od ok. 0,45 do 2,7 m) niezależnie od prędkości przejazdu.

Zamontowane zadaszenie osłania obsługę sadzarki przed wpływem warunków atmosferycznych, a przygotowane sadzonki przed nadmiernym przesychaniem.

 

Parametry

Wielkość

Długość

2300 mm

Szerokość robocza

1700 mm

Wysokość

2120 mm

Masa (bez skrzynek z sadzonkami) ok.

560 kg

Średnica zespołu podającego sadzonki

870 mm

Ilość uchwytów podających

min. 1 ÷ max. 6

Ilość rzędów

1

Głębokość sadzenia

do ok. 250 mm

Obsługa  sadzarki

1 os.

Ciągnik współpracujący

min 60 kW (ok. 80 KM)

Prędkość robocza

500 ÷ 3000 m/h

Średnia wydajność

do ok. 1000 szt. sadzonek/h