Przygotowanie i konserwacja dróg Przygotowanie i konserwacja dróg

ROZDRABNIACZ RSD20-PW (z płytą wyrównującą)

Rozdrabniacz RSD 20-pw powstał na bazie wcześniej produkowanych rozdrabniaczy RSD. Wcześniejsze konstrukcje pozwalały na wyrównanie i ewentualnie lekkie przywałowanie przerobionego materiału drogi. Powstała nowa konstrukcja pozwala na wstępne zagęszczenie przerobionego materiału w jednym przejeździe roboczym.

Konsekwencją takiego połączenia elementów roboczych jest przyspieszenie wykonania prac drogowych lecz jednocześnie wymusza to zastosowanie cięższego ciągnika (duża masa uniesiona w położeniu transportowym).

Pobierz kartę z katalogu

Podobnie jak wcześniejsze rozwiązania RSD –pw przeznaczony jest do rozdrobnienia powierzchni drogi gruntowej porośniętej darniną lub wcześniej utwardzanej miejscowo np. gruzem budowlanym lub odpadami asfaltowymi. Wstępne zagęszczenie urobków jednocześnie z rozdrobnieniem usprawnia późniejsze równanie i profilowanie przeprowadzane równiarką.

Dodatkowo – z uwagi na wykorzystanie części zespołów z tradycyjnych rozdrabniaczy – urządzenie to może być (z zachowaniem pewnych warunków i po zdemontowaniu sekcji płyt wyrównujących) wykorzystywane do rozdrabniania gałęzi pozrębowych lub innych zabiegów przewidzianych dla rozdrabniaczy.

Urządzenie zawieszane i napędzane jest ze standardowych ciągników rolniczych, o mocy min 160 kW. Zapotrzebowanie mocy (wielkość oporów pracy) jest bezpośrednio uzależniona od głębokości pracy wału rozdrabniacza.

PARAMETRY TECHNICZNE

Parametry

Wielkość

długość

ok. 2500 mm

szerokość

2540 mm

wysokość

ok. 1550 mm

masa

ok. 2600 kg

obsługa

1 osoba

moc ciągnika

min 160 kW (ok. 220 KM)

obroty WOM ciągnika

1000 obr/min

ilość zębów

42 szt

średnica  wału

705 mm

obroty  wału

ok.655 obr/min

szerokość robocza

ok. 2000 mm

prędkość robocza

średnio ok. 0,8 km/h

głębokość robocza

12-15 cm

ciśnienie w inst. hydr. zewn.

min./max. 16,0 / 20,0 MPa

wydatek w inst. hydr. zewn.

min./max. 40,0 / 60,0 l/min

 

W zależności od preferencji użytkownika lub wymogów technologii robót drogowych, rozdrabniacz może być wykorzystywany przed równiarką lub po wykonaniu równania i profilowania.