Przygotowanie gleby Przygotowanie gleby

PŁUGOFREZARKA PL

Pługofrezarka służy do naorywania rabatowałków w przygotowaniach do sadzenia na terenach okresowo podmokłych. Wirująca głowica robocza rozdrabnia a następnie wyrzuca na bok ziemię z rowka w kształcie trapezu i jednocześnie formuje obok wałek z rozdrobnionego materiału.

Pługofrezarka służy do naorywania rabatowałków w przygotowaniach do sadzenia na terenach okresowo podmokłych. Wirująca głowica robocza rozdrabnia a następnie wyrzuca na bok ziemię z rowka w kształcie trapezu i jednocześnie formuje obok wałek z rozdrobnionego materiału. Na tak przygotowanej powierzchni naorane rowy pozwalają na odprowadzenie wody a nasadzenia odbywają się na nasypanych wałkach. Pługofrezarka napędzana jest z ciągnika rolniczego poprzez wał przegubowo – teleskopowy.

Pobierz kartę z katalogu

Po uniesieniu osłony bocznej – formującej nasypywany wałek – pługofrezarka może być wykorzystywana do tworzenia pasów zaporowych p-poż lub zasypywania pożarzysk. Istnieje również możliwość wykorzystania pługofrezarki do udrażniania lub zakładania rowów odprowadzających wody opadowe z dróg gruntowych.

W wersji z podniesioną osłoną boczną Pługofrezarka może być wykorzystywana do tworzenia pasów p.poż lub zasypywania pożarzysk
 
PARAMETRY TECHNICZNE
Parametry
Wielkość
Długość
 1590 mm
Szerokość
 1525 mm
Wysokość
 1340 mm
Masa
 720 kg
Głębokość rowu
do 500 mm
Szerokość rowu na dole
 150 mm
Szerokość rowu do góry
do 650 mm
Szerokość rabatu na dole
do 900 mm
Wysokość rabatów
do 400 mm
Głębokość robocza (regulowana)
Płynna (3-punktowe zawieszenie ciągnika)
Średnica głowicy (max.)
 980 mm
Przełożenie przekładni
 1:2,45
Obroty WOM
 540 obr./min
Obroty głowicy roboczej
 220 obr./min
Prędkość robocza
 max. 800 m/h
Wydajność
ok. 0,5 - 1,5 ha/dzień
Obsługa
1 operator