Przygotowanie gleby Przygotowanie gleby

Przygotowanie gleby, hodowla lasu. Wstęp

Wybór metody przygotowania gleby powiązany jest bezpośrednio z wcześniejszym wyborem technologii porządkowania zrębów i wpływa na całkowity koszt odnowienia powierzchni.

Możemy pochwalić się największą ofertą maszyn do hodowli lasu w Europie. Sposoby przygotowania gleby można podzielić pod względem stopnia wcześniejszego uprzątnięcia zrębu.

Pługi dwuodkładnicowe wymagają rozdrobnienia gałęzi, ale dla pługów aktywnych wystarczy odgarnąć największe frakcje biomasy za pomocą zgrabiarki.

Z kolei frezy do pasowego przygotowania gleby rozdrobnią gałęzie do 10cm średnicy i można dzięki temu pominąć pracę rozdrabniacza.

Wał trójzębny również nie wymaga uprzątnięcia gałęzi, głowica sprawnie odgarnia gałęzie i pokonuje pniaki.

Na tereny podmokłe można stosować pługofrezarki lub o wiele tańsze i wydajniejsze pługi LPz85 z mechanizmami wywyższania dna bruzdy.

Na naszych pługach można montować siewniki „metody Sobańskiego” lub siewnik „metody Borysiewicza”. P

rodukujemy również 2 typy sadzarek: SZ z chwytakami i GNKp z gumowym kołem dociskowym. Dwa rodzaje sadzarek pozwalają posadzić wszystkie rodzaje sadzonek od jednolatki z zakrytym systemem korzeniowym po 3 letnie sadzonki drzew liściastych mierzące ponad 60cm.